sekretariat@gimzak.eu
tel. 048 67 266 7127

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wieczory poezji

Wieczory poezji przenoszą uczestników w poetycką przestrzeń rozbudzając wrażliwość i zamiłowanie do piękna.

Więcej

Uroczystości szkolne

Szkoła, to nie tylko nauka w szkolnych ławkach. To także upamiętnianie ważnych i szczególnych świąt oraz rocznic.

Więcej

Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne dają nam tyle możliwości. Możemy rozwijać nasze pasje i zainteresowania.

Więcej

Świeto szkoły

Przygotowujemy się do niego z dużą starannością, by wyrazić swą dumę i radość z bycia uczniem naszego gimnazjum.

Więcej

W dniach 18-19.11. w Domu Polskim w Zakrzewie odbyła się kolejna edycja Sejmiku Młodzieży. W tym roku jego przewodniczącą była uczennica naszego gimnazjum, Pamela Borkowska.

Sejmiki mają na celu przede wszystkim szerzenie patriotyzmu lokalnego i skłonienie młodzieży do refleksji na ten temat. W ramach obchodów uczniowie z naszego gimnazjum, wraz z kolegami z innych szkół, mieli okazję wciąć udział w wielu warsztatach. Na uwagę zasługiwały zwłaszcza te dotyczące historii i kultury Kaszub przekazane poprzez naukę fachu… plecionkarstwa.

Z dużą pasją i zaangażowaniem poprowadziły je panie Felicja Baska-Borzyszkowska i Maria Bruska. W piątek, aż do późnych godzin nocnych, oglądaliśmy pokazy talentów uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tradycyjnie już nie mogło zabraknąć tańców- „Belgijka” i „Skrzypek”, a taneczna bitwa, która po nich nastąpiła, była ucztą dla oczu. Na długo w pamięci pozostanie również występ „Małych Gigantów” ze Szkoły

Podstawowej Pomnik Rodła z Dąbrówki Wielkopolskiej. Dzieci zaprezentowały swoją kapelę koźlarską- jeden z chłopców zaśpiewał piosenkę pt. „Krowa”, a dziewczynka opowiedziała w gwarze opowiastkę „O dąbrowieckim weselu”. Następnego dnia młodzież uczestniczyła we mszy świętej, a potem w uroczystości przy grobie ks. B. Domańskiego. Główne uroczystości odbywały się na Sali Rodła w Domu Polskim. Przeprowadzona została debata, której tematem przewodnim była przyszłość.

Plakaty i krótkie scenki teatralne podsumowały dwudniowe dyskusje Sejmiku Młodzieży. Był to bardzo intensywny i owocny czas, obfity w naukę i doświadczenia. Czekamy już z niecierpliwością na kolejną edycję Sejmików

Pedagog szkolny

Poniedziałek: 0730-1030
Wtorek: 1100-1300
Środa: 730-0930
Czwartek: 1100-1330
Piątek: 1200-1230

pedagog@gimzak.eu
tel. 67 2667127 w. 22

Rozkład autobusów

Plany lekcji

Organizacja roku

Podręczniki

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd